SEZÓNA 2017/2018

4.11. 2017
Hlavní mužstvo v posledním podzimním zápase zvítězilo na domácím hřišti.

Slatinice - Kožušany 1:0 (1:0)
Branka SKS: Veselský
ŽK: Muchka
Střídání SKS:
65. Vymazal - Kurfürst
76. Dostál - Garzina
89. Ryšavý Martin ml. - Bilík

Sestava: Grepl - Šnejdar, Kryl, Muchka, Látal - Ryšavý Martin ml., Pluháček, Dostál, Vymazal - Veselský, Wanke

Náhradníci: Garzina, Kurfürst, Bilík

Kalvoda Pavel (trenér) - V sobotu jsme odehráli poslední zápas podzimu se ziskem tří bodů po hubené výhře 1:0.
Hráli jsme proti poslednímu týmu soutěže, se kterým jsme měli nevyřízené účty u prvního kola. V zápase jsme měli několik příležitostí, abychom se ujali vedení. Naše finální přihrávky bohužel byly zbrklé a nepřesné a proto jsme se hodně trápili. Nicméně díky dobrému ataku Vesela se nám konečně podařilo ten potřebný gól ve 37. minutě dát. Šancí na pojišťovací gól ještě v prvním poločase bylo dost ale naši střelci prostě neměli svůj den.
To se ale nedá říct o našem gólmanovi, ten opět předvedl jeden z vynikajících výkonů a i díky němu jsme tento zápas vyhráli a myslím, že po zásluze. Ve výsledku jsme rádi za tři body a nakonec podzimu tedy máme celkem 21. bodů.
Z posledních pěti utkání jsme získali solidních 12 bodů i když jsme museli několikrát na hřišti improvizovat vzhledem ke zraněním a nepravidelné docházce některých hráčů. Nejhoršími zápasy podzimu bych označil venkovní prohry v Třeštině a Velké Bystřici, které se nám opravdu nepovedly. Mezi dalšími prohranými zápasy jsou Chomoutov a Loštice, tam jsme nebyli horším týmem, ale neproměňovali jsme šance, které by nás udržely ve hře. Jako smolné zápasy bych označil 1. kolo v Kožušanech, prohru na domácím hřišti po penaltě se Šternberkem, remízu proti Doloplazům a Troubelicím. Za zmínku stojí i naše povedené zápasy na Nových Sadech, proti Zvole, v Jesenci, Července a u prvního týmu soutěže v Nemilanech. Na jaře nás čeká 7. domácích a 5 venkovních utkání a doufám, že ty výsledky se ještě zlepší a budeme předvádět solidní výkony, které by se divákům líbily. Tímto uzavírám ze svojí strany podzim a těším se na jaro...
29.10. 2017

FK Nemilany - Slatinice 2:3 (1:1)
Branky SKS:
Veselský, Wanke, Prucek
ŽK:
Rašavý Martin ml., Pluháček, Kurfürst
Střídání SKS: 
70. Kurfürst - Garzina
89. Ryšavý Martin ml. - Bilík

Základní sestava:
Grepl - Ryšavý Martin ml., Kryl, Prucek, Látal - Pluháček, Muchka - Kurfürst, Wanke, Vymazal - Veselský

Náhradníci:
Garzina, Bilík

Kalvoda Pavel (trenér) - Tento zápas se odehrával za dosti silného větru, kdy v naší soutěži se někde vůbec ani nehrálo. Vzhledem k neúčasti několika opor jsme nastoupili v následující sestavě Grepl, Na pozici stoperů Prucek a Kryl, na krajích Látal a Ryšavý M. v defenzívě Pluháček a Muchka, záložníci Kurfürst, Wanke a Vymazal no a na hrotu osamocený Veselský. Na střídačce byl připraven Garzina a Bilík.
Začátek zápasu se nám celkem povedl. Miša Kryl na pozici stopera dostal individuální úkol ¨vymazat ze hry nejlepšího střelce naší soutěže¨ což se mu dařilo. Hned ve 14. minutě se nám povedlo zúročit náš tlak a Vesel zavěsil ¨mazácky¨ pravačkou pod horní tyč. I přes další šance nepřišel pojišťovací gól a ve 36. minutě se soupeři povedl přechod po pravé straně s následným vyšachováním dvou našich hráčů se dostal k průniku do vápna a vyrovnal na poločasových 1:1.
Druhá půle byla hodně o soubojích a bojovnosti, vypadalo to na vcelku vyrovnaný zápas. Jenže pomezní sudí byl proti a v 67. minutě odmával Prucovo odstrčení hráče někde na 35 metrech. Jak už to tak bývá, tak naši slabinou je bránění standardních situací a po centru do vápna zcela nekrytý a nebráněný hráč soupeře hlavičkou přidal druhý gól. Vzhledem k aktuálnímu stavu jsme chtěli ještě něco s výsledkem udělat a odvézt si alespoň bod. Proběhlo střídání a na hrot se posunul Roman, který vystřídal Kurfyho. Ještě se přesunul Ruda, který obdržel několik tvrdých ran na pozici stopera a Pruca se posunul dopředu.
Snažili jsme se o vyrovnání a v 82. minutě to přišlo, střídající hráč Drogba nacentroval do vápna a Wankys luxusním skluzem vyrovnal. A hned o minutu později se prosadil střelou z 20 metrů Pruca a otočil skóré v náš prospěch na 3:2. Soupeř ještě kousal ale do žádné vyloženější situace se už nedostal.
Porazit prvního v tabulce a ještě na domácím hřišti je povzbuzující pro všechny hráče. Proto neočekávám příští sobotu nic, než odplatu za náš zpackaný a prohraný zápas z prvního kola, tedy 3 body a tím se podzim doufejme dobře uzavře. Toť vše přátelé...
21.10. 2017

FK Velká Bystřice - Slatinice 5:2 (2:0)
Branky SKS: Veselský, Škobrtal
ŽK: Muchka, Wanke, Garzina
Střídání SKS:
46. Navrátil - Kurfürst
60. Garzina - Kryl

Sestava: Grepl - Šnejdar, Škobrtal, Muchka, Látal - Ryšavý Martin ml., Pluháček, Navrátil, Veselský - Garzina, Wanke

Na střídání připraveni: Kurfürst, Kryl

Kalvoda Pavel (trenér) - Do velké Bystřice jsme jeli s vědomím, že soupeř hraje velice dobře a v posledních 6 zápasech neokusil hořkost porážky. Nicméně i bez několika opor (Dostál, Prucek, Pokorný a vykartovaný Vymazal).
Bohužel kombinační hru soupeře jsme nestíhali zastavovat a hned v 18. minutě po narážečce na hranici vápna střelou k tyči obdrželi první gól. Soupeř byl rychlejší a hlavně uprostřed hřiště kvalitnější. I přesto jsme měli šance na korekci výsledku, kdy SK po centru do vápna mohl vrátit do hry Vašek po zakončení hlavou. Nejenže tato akce neskončila gólem, ba naopak ještě utržil zranění od vybíhajícího gólmana nakopnutím do holeně. Ve 30. minutě soupeř zahrával trestný kop za hranicí vápna a veterán v dresu Bystřice (Ivo Lošťák) obstřelením zdi přidal druhý gól. K tomu ještě do poločasu soupeř trefil jedenkrát břevno.
Druhá půle probíhala stejně a my jsme se stále nemohli dostat do zápasu. Naše akce končily buď špatnou přihrávkou nebo nepřesným zakončením. Tento zápas řídil soupeř a my jsme si ho museli protrpět se vším všudy. I s nařízenou penaltou, která byla metr mimo vápno. V závěru zápasu se nám podařilo pouze zmírnit naši prohru, kdy se trefil Vesel po chybě branaře a Mara po rohovém kopu, který se prosadil hlavou. Naše neproměněné šance nás mrzí ale opravdu jsme tento zápas nehráli dobře a uznáváme, že soupeř vyhrál zaslouženě. Mimo prohry 5:2 jsme si odnesli ještě 3 zranění, která doufám během týdne vyléčíme.V posledním jarním kole se pokusíme zabrat na domácím hřišti proti vedoucímu týmu naší soutěže z Nemilan a snad i zabodovat...

15.10. 2017

Hlavní mužstvo zvítězilo podruhé v řadě, když po výhře v Jesenci náš tým porazil na domácím hřišti Červenku a posunul se v tabulce na 9. místo s 15 body.

Slatinice - SK Červenka 4:1 (2:0)
Branky SKS:
32. Wanke, 37. Pluháček, 82. Garzina, 87. Kryl
ŽK:
Navrátil
Střídání SKS: 
45. Navrátil - Kurfürst
58. Veselský - Ryšavý Martin ml.
71. Vychodil - Garzina
84. Pluháček - Kryl
90. Šnejdar - Látal

Sestava:
Grepl - Šnejdar, Škobrtal, Muchka, Pokorný - Vychodil, Pluháček, Navrátil, Veselský - Wanke, Dostál

Na střídání připraveni:
Látal, Kurfürst, Ryšavý Martin ml., Garzina, Kryl

Kalvoda Pavel (trenér) - Dalším soupeřem na domácím hřišti byl tým Červenky, tedy předposlední tým naší skupiny i když s minimálním odstupem.
Do zápasu jsme vstupovali s tím, že naší povinností je získat 3 body, které nám zajistí pohodlnější umístění než doposud a hlavně potvrzení těžce vydřených bodů z Jesence.
Hra prvního poločasu se odehrávala víceméně mezi vápny. Několikrát se nám podařilo dobrým míčem a rychlým přechodem využít naše krajní záložníky. Snad i díky několika nepřesným přihrávkám do vápna našel Wankys odhodlání a ve 32 minutě to vzal na sebe, kdy ve vápně luxusně vyškolil 2 obránce a nekompromisní ránou zavěsil. Do poločasu se nám podařilo přidat ještě i druhý gól, do kterého byl namočený Vesel. Ten předložil na hranici vápna Pluhymu míč proti noze a ten ho ¨plackou¨ umístil k pravé tyčce. Poločas tedy 2:0.
Druhá půle vypadala zpočátku stejně jako ta první. Jenže bohužel došlo ke špatně vyhodnocené rozehrávce a z nepříliš povedeného odkopu nás soupeř potrestal ve 49. minutě snížením na 2:1. Soupeř ožil, měl několik trestných přímých kopů ale vše jsme přežili i díky luxusnímu zákroku našeho gólmana Radka. Naše nejistota nahrávala k důležitému střídání a oživení hry. Roman ¨Drogba¨ dostal kolmou přihrávku za obranu na kterou vybíhající gólman nedosáhl, lehce si jej obhodil a krásně z úhlu v 82 minutě přidal důležitý 3 zářez. Po dalším úniku Marťa předložil luxusní nahrávku Mišovi, který nekompromisní dělovkou v 87 minutě uzavřel skóre nad rezignujícím soupeřem na konečných 4:1 ve prospěch SKS. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit.
Snad jsme si nechali ještě něco pro dalšího soupeře, ke kterému zajíždíme do Velké Bystřice...toť vše.

7.10. 2017

Jesenec-Dzbel - Slatinice 1:2 (1:1)
Branky SKS: 8. Wanke, 90. Muchka p.
ŽK: Pokorný, Škobrtal, Veselský, Pluháček
Střídání SKS:
46. Garzina - Vychodil
67. Ryšavý Martin ml. - Šnejdar
88. Veselský - Kurfürst

Sestava: Grepl - Látal, Muchka, Škobrtal, Pokorný - Ryšavý Martin ml., Pluháček, Navrátil, Veselský - Garzina, Wanke 

Na střídání připraveni: Vychodil, Bilík, Kurfürst, Šnejdar

Kalvoda Pavel (trenér) - Desáté kolo bylo odehráno na hřišti soupeře, tedy Jesenec/Dzbel. Atmosféra byla obdivuhodná a s blížícím se koncem zápasu až hodně hustá a to díky jednomu hráči (Petr Ullmann), ze kterého ještě ke všemu udělali kapitána a asistentovi (neví ani nechci vědět kdo ???). Nedokážu pochopit jak můžou takového hráče v klubu respektovat (vyhrožování a sprosté urážky). Osobně bych ho vypral hned ve 30 minutě...doufám, že si to podle zápisu slíznou od DK i s asistentem. No tak teď už k zápasu...
Soupeř byl bez porážky celkem 7 zápasů po sobě a skóré z posledních 3 vítězných měl 16:2.
Našim cílem bylo hrát defenzivní styl 4:4:2, zahušťovat prostor a nepustit soupeře do jeho kombinace. První poločas se nám hodně dařilo. Ze zachycených rozehrávek jsme šli díky našim rychlým brejkům několikrát do nebezpečného zakončení. Řekl bych, že naši 2 útočníci byli rychlejší a to nakonec hned v 8 minutě skončilo krásnou křížnou střelou na zadní tyč úvodním gólem (P. Wanke). Bohužel radost netrvala dlouho, protože z nepovedené střely soupeře, která trefila nejlepšího jejich hráče pro nás tak smolně, že pro něj vyrovnání bylo hodně jednoduché. I přesto jsme nic neměnili a opět se dostali do 2 gólových situací. První 100% jen náhodně vyrazil branař a ta druhá po centru do vápna lehce minula konstrukci brány, díky našemu nedorozumění dvou nabíhajících hráčů. Tedy poločas 1:1.
Do druhé půle naskočil soupeř s větším odhodláním ale naše defenziva odolávala velice pevně. Hra se hodně kouskovala, bylo nesčetně rohů standardních situací, házených autů které směřovaly do našeho vápna ale nakonec jsme vše ustáli. V 89 minutě byl před půlící čárou rozhodující střet (šprajc), nic co by se dalo pískat podotýkám. Míč se odrazil do prostoru před Vaška a ten nádherným lobem přehodil všechny obránce soupeře...jediný kdo reagoval byl nachystaný Dejv a ten nikým neatakován pelášil sám na branaře. Nezalekl se situace a profesorsky si obhodil gólmana, kterému nezbývalo nic jiného než faulovat.
Jelikož se asi pět minut nehrálo a sudí se musel trápit s frustrujícími domácími hráči a jejich realizačním týmem, bylo trochu času na důležité rozhodnutí... kdo to vlastně kopne v poslední minutě zápasu???
Projel jsem celé hřiště a snad i se štěstím ukázal na Rudu. Ten se zhostil této těžké situace a v klidu dokráčel na druhou stranu hřiště, na dvakrát si postavil míč a k úžasu všech přihlížejících s ledovým klidem zajistil SKS tři body. Které se nakonec ukazují jako velice důležité, protože soupeři v tabulce okolo nás taky bodují.
Atmosféra, kterou jsme všichni potřebovali v šatně vyvrcholila tradičním pokřikem plných emocí z dobře odvedené práce. Doufám, že to nebylo nadlouho naposledy a v příštím kole na domácím hřišti si ten pokřik zase zopakujeme...toť vše a díky za podporu.

1.10. 2017

Slatinice - Sokol Troubelice 2:2 (1:2) Pen: 2:4
Branky SKS: 39. Wanke, 56. Veselský
ŽK: Šnejdar, Prucek, Dostál, Vymazal
ČK: Vymazal
Střídání SKS:
46. Veselský - Ryšavý
46. Navrátil - Vychodil 
69. Wanke - Kryl
90. Šnejdar - Garzina

Sestava: Grepl - Šnejdar, Prucek, Navrátil, Pokorný - Ryšavý Martin ml., Pluháček, Škobrtal, Vymazal - Wanke, Dostál

Na střídání připraveni: Látal, Kryl, Veselský, Garzina, Vychodil

Kalvoda Pavel (trenér) - Čtvrtý domácí zápas skončil nerozhodným výsledkem 2:2. Hráči Troubelic, kteří hrají díky umístění v naprosté pohodě si z našeho hřiště odvezli 2 body za vítězství po penaltovém rozstřelu.
Scénář poločasu byl podobný tomu předchozímu. Slušný začátek bohužel opět nepřinesl gól do sítě soupeře. Díky naší nezodpovědně dohrané situaci, kdy soupeř zahrával trestný kop a následné dorážce jsme obdrželi branku jako první a to už ve 20. minutě.
Nicméně přišlo několik slibných situací ale stále se nám nedařilo prostřelit výborně chytajícího branaře soupeře. Ve 31. minutě náš tým zahrával trestný kop a následného opravdu rychlého brejku, který byl snad na tři přihrávky jsme dostali křížnou střelou na zadní tyč 2 gól.
Nebylo vůbec jednoduché pak hrát, když je to po půl hodině 0:2. Nicméně kluci zaslouží respekt, že to nevzdávají a ve 39. minutě přichází trošku se štěstím ten dlouho očekávaný moment...gól do sítě soupeře.
Ve druhém poločase došlo ke střídání a snad i oživení dalšího tlaku, který v 56. minutě přinesl vyrovnání. Soupeř pomalu vadnul a možnost našeho úderu teprve měla přijít. Bohužel díky trošku vyhroceným situacím z první půle a emocím proti sudímu dostáváme v 59. minutě za nesportovní chování žlutou a vzápětí za sprostý výrok červenou.
Ve výsledku se jednalo o rozhodující okamžik, který nás směřuje za remízou. Několik sporných okamžiků jako penalta, která se nepíská, hraní rukou nebo opakované fauly pouze za varování oddalují šanci a snahu bojovat za vítězství. I když poslední šance zápasu v 87. minutě vypadala pro náš tým slibně (opět vynikající zákrok soupeřova branaře), tak jdeme nakonec na pokutové kopy. Tam už se nám bohužel nedaří a končíme hodně zklamaní.
Stále máme před sebou ještě 3 domácí zápasy a snad se nám podaří konečně zabrat i venku. Toť vše...

25.9. 2017

SK Loštice 1923 - Slatinice 3:0 (2:0)
ŽK: Šnejdar, Prucek, Dostál, Škobrtal
Střídání SKS:
46. Látal - Kryl
68. Veselský - Garzina
86. Muchka - Bilík

Sestava: Grepl - Šnejdar, Prucek, Škobrtal, Látal - Pokorný, Muchka, Pluháček, Veselský - Wanke, Dostál

Na střídání připraveni: Garzina, Bilík, Kryl, Ryšavý Martin st.

Kalvoda Pavel (trenér) - V soutěži je odehráno zatím osm kol a osm bodů, které prozatím máme je hodně tragických. Vzhledem k tomu, že v posledních dvou zápasech jsme změnili rozestavení na 4-4-2, tak bylo vidět už minulý týden, že naše koncovka ve vyložených šancích není opravdu něco, čím bychom se mohli pochlubit. Vítězná sestava se do dalšího zápasu nemění a až na jednu výjimku jsme nastoupili úplně ve stejném složení i v Lošticích. Grepl, Prucek, Šnejdar, Látal, Škobrtal, Pluháček, Muchka, Veselský, Pokorný (v posledním zápase Vymazal - nyní nemoc) a útočná dvojice Dostál a Wanke.
Vstup do zápasu se nám povedl a soupeř jen těžko odolával našemu útočnému nasazení. Neproměněná šance z úvodu, kdy Dosty dostal z levého křídla míč za obranu přímo na hokejku a hrál ji pouze špunty kopačky nás ještě nemrzela. Hned další šance Vesela, který dostal krásný míč za obranu a šel sám na gólmana a trefil jej do ramena už věštila problém. A tak se soupeř pomalu otřepal a po pětadvaceti minutách začal hrát i směrem dopředu, bohužel jeden rychlý výpad nebyl zavčas přerušen a po centru byl zakončen nekompromisně hlavou nebráněným hráčem na zadní tyčce. Během dalších minut jsme se opět dostali za obranu a Wankys ač měl na noze vyrovnání bohužel neproměnil další únik jen proti gólmanovi. I když jsme měli snahu s nepříznivým výsledkem něco udělat bohužel to nešlo a ve 44 min. přišel další centr z pravé strany na naši jedenáctku a opět jsme inkasovali umístěnou hlavičkou přímo k zadní tyčce. O poločase jsme v šatně řešili proč neproměňujeme naše šance a proč se zápas vyvíjí úplně stejně jako v Chomoutově. do druhé půle jsme šli s odhodláním ještě za těch pětačtyřicet minut něco změnit a dát góly. Jak už to tak bývá pohroma hned ve druhé minutě, kdy spoléháme, že Pruca si poradí v každé situaci a tak jen přihlížíme jak došlo k vypíchnutí míče. Následné prudké přihrávce na hranici malého vápna a už jsme prohrávali o tři...
Nejhorší na tom je, že i přes takovýto průběh jsme chtěli ten gól dát a dostali jsme se do dalších tří šancí. Dosty překopl branku z malého vápna, jedna přízemní těsně kolem tyče a jedna křížná do pravého rohu.
Soupeř si nevytvořil žádný tlak ba ani střelu i přesto byl produktivní a stal se vítězem zápasu. Bez góóólů to prostě nepůjde.
Opět výsledek, který nevypadá nijak dobře, ale výkon a nasazení hráčů nelze odsuzovat. Jak všichni vidíme, tak v naší tabulce může vyhrát kdokoli nad kýmkoliv, potřebujeme udělat vítěznou sérii, abychom se dostali nahoru. Zbývá nám ještě pět podzimních kol a jedna předehrávka jara...chceme i nadále bojovat za SK a snažit se urvat jakýkoliv bod, který bude v konečném účtování rozhodující.
Ono to zní jako fráze ale i v této soutěži potřebujete kus štěstí, abyste vyhráli vyrovnané zápasy a přivezli body, se kterými se tolik nepočítá. A v naší 1.B hrají na vítězství všichni i ti co jsou nyní v dolní části tabulky, protože tři body dělají posun do horní poloviny. Nikde není napsáno, že příští týden vyhrajeme, ale pokud proměníme polovinu vytvořených šancí tak to příjde...
PS: snad jsem popsal odehraný zápas dostatečně.

17.9. 2017

Slatinice - TJ SK Zvole 5:1 (3:0)
Branky SKS:
Wanke, Dostál, Vymazal, Muchka (p), Pluháček
ŽK:
Látal, Muchka, Prucek
Střídání SKS:
60. Vymazal - Ryšavý Martin ml.
68. Veselský - Vychodil
74. Muchka - Garzina
78. Látal - Navrátil

Sestava:
Grepl - Šnejdar, Prucek, Škobrtal, Látal - Veselský, Muchka, Pluháček, Vymazal - Dostál, Wanke

Na střídání připraveni:
Garzina, Vychodil, Navrátil, Ryšavý Martin ml., Ryšavý Martin st.

Kalvoda Pavel (trenér) - Dnes nám sice nepřálo počasí ale přesto se nam povedlo zvítězit...dělám si srandu. Soupeř byl opravdu o hodně slabší a výsledek 5:1 byl ještě hodně z naší strany nepovedený. Nechci kritizovat hráče za přístup ale finální zakončení bylo v některých případech katastrofální což musíme zlepšit. Nicméně jsem rád, že se nám podařilo získat tři body, které jsou pro nás velmi důležité. Snad se konečně podaří bodovat i na hřišti soupeře a odvratime kritiku, která nás provází od začátku soutěže.
Obrana hrála zodpovědně, záložní řada směrem dopředu hodně podpořila naše dobré útočníky, kteří se odvděčili divákům góly, které jsme už hodně potřebovali.


9.9. 2017

Sokol Olomouc-Chomoutov - Slatinice 2:0 (0:0)
ŽK: Muchka, Pluháček
Střídání SKS:
46. Vymazal - Pokorný
62. Kurfürst - Garzina
88. Veselský - Bilík

Sestava: Grepl - Šnejdar, Muchka, Navrátil, Látal - Kurfürst, Škobrtal, Pluháček, Wanke, Vymazal - Veselský

Na střidání připraveni: Garzina, Pokorný, Bilík, Slezák
3.9. 2017
Hlavní mužstvo získalo 2 body, když rozhodlo v penaltovém rozstřelu.

Slatinice - Sokol Doloplazy 1:0 (0:0) 
ŽK: Navrátil, Škobrtal
Střídání SKS:
46. Látal - Šnejdar
52. Kurfürst - Pokorný
66. Navrátil - Garzina

Sestava: Grepl - Látal, Prucek, Škobrtal, Navrátil - Kurfürst, Pluháček, Dostál, Muchka, Vymazal - Veselský

na střídání připraveni: Garzina, Šnejdar, Pokorný, Slezák, Bilík, Ryšavý Martin st.
26.8. 2017

TJ Sokol Třeština - Slatinice 4:0 (1:0)
ŽK: Muchka, Navrátil
Střídání SKS:
40. Kurfürst - Garzina
58. Muchka - Kryl
81. Veselský - Bilík

Sestava: Grepl - Šnejdar, Muchka, Navrátil, Látal - Ryšavý Martin ml., Kurfürst, Škobrtal, Vychodil, Pokorný - Veselský

na střídání připraveni: Garzina, Bilík, Kryl
20.8. 2017
Hlavní mužstvo získalo 3 body za vítězství na Nových Sadech.

FK Nové Sady B - Slatinice 1:2 (1:0)
Branky SKS: Vychodil, vlastní
ŽK: Vymazal, Škobrtal
Střídání SKS:
55. Kryl - Vymazal
64. Kurfürst - Škobrtal
90. Veselský - Garzina

Sestava: Grepl - Šnejdar, Muchka, Navrátil, Látal - Ryšavý Martin ml., Pluháček, Vychodil, Kurfürst, Kryl - Veselský

Na střídání připraveni: Vymazal, Škobrtal, Garzina
13.8. 2017

Slatinice - Šternberk B 0:1 (0:1)
ŽK: Prucek, Muchka
Střídání SKS:
46. Ryšavý Martin ml. - Valsa
46. Vymazal - Kurfürst
60. Kryl - Vychodil
84. Šnejdar - Látal
84. Pokorný - Navrátil

Sestava: Grepl - Šnejdar, Prucek, Škobrtal, Pokorný - Muchka - Ryšavý Martin ml., Pluháček, Vymazal - Kryl, Veselský

na střídání připraveni: Vychodil, Látal, Kurfürst, Valsa, Navrátil
6.8. 2017
1. zápas v nové sezóně odehrálo hlavní mužstvo v Kožušanech.

Kožušany - Slatinice 5:4 (2:4)
Branky SKS: Dostál Michal 2x, Veselský Jiří 2x
ŽK: Látal 
ČK: Navrátil, Wanke
Střídání SKS:
46. Ryšavý Martin ml. - Vymazal 
57. Muchka - Vychodil 
65. Veslský - Wanke 
78. Dostál - PokornýSestava: Ryšavý Martin st. - Šnejdar, Škobrtal, Navrátil, Látal - Ryšavý Martin ml., Pluháček, Muchka, Dostál,Kryl - Veselský

na střídání připraveni: Wanke, Pokorný, Vychodil, Vymazal, Kurfürst, Grepl
2.8. 2017
Poslední přípravný zápas před sezónou 2017/2018.

Slatinice - Tovačov 2:3 (1:3)
Branky SKS: Pluháček, Šnejdar

Sestava 1. poločas: Ryšavý Martin st. - Šnejdar, Slezák, Škobrtal, Navrátil - Vymazal, Muchka, Vychodil, Wanke - Pluháček, Fikr

Střídání v 2. poločase: Navrátil - Pokorný, Slezák - Kryl

Pavel Kalvoda (trenér SK Slatinice) - Včera jsme odehráli na domácím hřišti poslední přátelské utkání proti týmu Tovačova, který bude hrát druhou skupinu 1.B třídy. Celkově musím podotknout, že se hrálo v úmorném horku v průběhu pracovního týdne a naše střídačka byla téměř prázdná, a to z důvodu pracovních směn a dovolených několika hlavních opor (Prucek, Doležal, Látal, Garzina, Ryšavý, Dostál). Mimo to i několika nově zraněných (Veselský, Kurfürst, Navrátil a Wanke). Soupeř měl dostatek hráčů ke střídání a podle toho se vyvíjel i průběh hry. Poprvé jsem se dostal do stavu, kdy jsme nemohli jakýmkoliv způsobem ovlivnit dění na hřišti a nakonec jsme dohrávali v 10 hráčích.  I proto předvedená hra nebyla příliš pohledná. V našich kombinacích jsme měli až příliš mnoho ztrát, které nás stály také mnoho sil, nemluvě o finálních přihrávkách, ze kterých jsme nevytěžili vůbec nic. Bez střídání v tomto počasí jsme sehráli nakonec nejhorší zápas přípravy. Současný výsledek 3:2 ve prospěch soupeře zcela odpovídá tomu, co jsme na hřišti předvedli. O víkendu nás čeká první ostrý zápas v Kožušanech, kde doufám, že budeme v silnější sestavě a podaří se nám do soutěže vstoupit slušným výsledkem.
29.7. 2017
Hlavní mužstvo odehrálo další přípravný zápas.

Náměšť na Hané - Slatinice 1:3 (1:1)
Branky SKS: Ryšavý ml., Vymazal, Šnejdar (p.)

Sestava 1. poločas: Ryšavý st. - Šnejdar, Pokorný, Navrátil, Látal - Kryl, Škobrtal, Muchka, Ryšavý ml. - Veselský, Pluháček

Sestava 2. poločas: Ryšavý st. - Šnejdar, Škobrtal, Pokorný, Látal - Vymazal, Ryšavý ml., Vychodil, Garzina - Wanke, Pluháček

Pavel Kalvoda (trenér SK Slatinice) - Další přípravné utkání jsme sehráli v Náměšti s týmem, který prošel také generační obměnou. Opět se nám povedl začátek zápasu po krásné průnikové přihrávce otevřel skóre náš nejmladší hráč Martin Ryšavý. Bohužel přes dobře se vyvíjející průběh došlo k chybě v obraně a vyrovnání. Druhý poločas byl pro nás vítězný, když se po krásném centru do vápna prosadil Jenda Vymazal. A v úplném závěru po faulu ve vápně jsme měli možnost upravit skóre na konečných 3:1 pro náš tým. Hráči zvolili za exekutora Radka Šnejdara, který nedal svou dělovkou brankáři soupeře žádnou šanci. 
Tímto hodnotím naši přípravu za úspěšnou a doufám, že budeme bodovat i v dalším, teď už mistrovském utkání v Kožušanech.

27.7. 2017
Druhý přípravný zápas na domácím hřišti a opět vítězný.

Slatinice - Plumlov 4:1 (2:0)
Branky SKS: Veselský, Pokorný, Kryl, Valsa

sestava 1. poločas: Grepl - Látal, Prucek, Škobrtal, Šnejdar - Vymazal, Pluháček, Vychodil, Pokorný - Dostál, Veselský

sestava 2. poločas: Grepl - Navrátil, Prucek, Škobrtal, Šnejdar - Vymazal, Vychodil, Pluháček, Ryšavý Martin ml. - Dostál, Kryl

Do zápasu zasáhli i tito hráči: Wanke, Slezák, Garzina, Valsa, Kurfürst

Pavel Kalvoda (trenér SK Slatinice) - Náš tým má za sebou další přípravný zápas, který pro nás dopadl vítězně. Vstup do zápasu nám vyšel bravurně a než se soupeř rozkoukal, tak inkasoval hned ve 2. minutě. Ve 4. minutě už to bylo 2:0  v náš prospěch, což bylo pro další vývoj zápasu rozhodující. V prvním poločase jsme odehráli dobrých 20 minut, bohužel potom jsme začali hrát až příliš pasivně. Soupeř se dostal do hry díky našim jednoduchým ztrátám v příliš až rychlých kombinacích a přechodu do útoku. Ve druhé půli proběhlo několik střídání a hra se rozkouskovala hlavně na naší polovině hřiště, kde jsme umožnili soupeři mnoho standardních situací. Dokonce došlo ke snížení stavu, ale odpověď z naší strany byla opět zúročená dalším gólem díky presingu ve vápně soupeře. Na konečných 4:1 upravil skóre Ondřej Valsa, který si za hranicí vápna připravil palebnou pozici a krásným gólem de facto odebral jakoukoli snahu soupeři změnit výsledek. Jednoznačně musím pochválit i branaře Radka Grepla, který nás v tomto zápase podržel a neméně musím poděkovat všem klukům, kteří si tento výsledek odmakali a udělali radost všem divákům. V sobotu nás čeká další zápas v Náměšti na Hané a uvidíme jestli i v pozměněné sestavě budeme schopni konkurovat soupeři….
23.7. 2017
Přípravný turnaj v Drahanovicích 23.7. 2017. Střelcem turnaje byl vyhlášen Veselský Jiří, který dal 4 góly.


Slatinice - Drahanovice 1:4 (1:3)
Branky SKS: Veselský

sestava 1. poločas: Ryšavý Martin st. - Garzina, Navrátil, Slezák, Šnejdar - Vymazal, Muchka, Pluháček, Kryl - Vychodil, Veselský

sestava 2. poločas: Ryšavý Martin st. - Látal, Stodola, Prucek, Doležel - Kurfürst, Pluháček, Škobrtal, Ryšavý Martin ml. - Veselský, Pokorný


Slatinice - Těšetice 11:1 (6:1)
Branky SKS: Kurfürst 3x, Veselský 3x, Pluháček 2x, Vymazal, Garzina, Vychodil

sestava 1. poločas: Ryšavý Martin st. - Šnejdar, Navrátil, Prucek, Pokorný - Vymazal, Pluháček, Muchka, Kryl - Veselský, Vychodil

sestava 2. poločas: Ryšavý Martin st. - Látal, Doležel, Slezák, Stodola - Garzina, Škobrtal, Kurfürst, Ryšavý Martin ml. - Pluháček, Vychodil
19.7. 2017
První přípravný zápas hlavního mužstva na sezónu 2017/2018 dopadl vítězně.

Slatinice - HFK Olomouc U19 4:0 (1:0)
Branky SKS: Vymazal Jan 3x, Kryl Michal

Sestava 1. poločas: Ryšavý Martin st. - Látal, Navrátil, Pokorný, Šnejdar - Vymazal, Škobrtal, Pluháček, Ryšavý Martin ml. - Dostál, Veselský 

Sestava 2. poločas: Ryšavý Martin st. - Garzina, Wanke, Slezák, Šnejdar - Vymazal, Pluháček, Kurfürst, Kryl - Vychodil, Veselský

Pavel Kalvoda (trenér SK Slatinice) - 
První přípravný zápas splnil svůj účel. Mladý soupeř měl sice slušnou mezihru, ale směrem dopředu nebyl příliš nebezpečný, teda my jsme ho nepustili k žádnému nebezpečnému zakončení, kromě trestného kopu v první a jednoho průniku ve druhé půli. První poločas byl sice herně lepší, ale druhý zase produktivnější. Hlavní byl přístup všech hráčů, který byl velice pozitivní, hráči předvedli, že fotbal umí a hlavně chtějí hrát. Také si cením první nuly pro tým po hodně dlouhé době.

Nakonec musím říct, že se jednalo pouze o první krok do nové sezony a zápasy s mužskou kategorií budou mnohem těžší… no uvidíme hned v neděli na turnaji v Drahanovicích a hlavně příští čtvrtek opět na domácí půdě proti soupeři z Plumlova.

Rozhovor s trenérem A týmu Pavlem Kalvodou před začátkem přípravy na sezónu 2017/2018:

Co tě napadlo jako první když se tě zeptali jestli by si vzal Slatinický ,,A" mužstvo jako hlavní trenér,měl si i jiné nabídky? 
V první řadě to pro mě bylo celkem překvapení od trenéra, který doposud vedl A tým. Protože jsem si myslel, že současný tým si buduje novou pozici s velice omlazeným kádrem i když si to kluci museli "vychutnat" až do úplného konce, kterým byl nakonec pád do 1.B třídy.
Trénování se věnuji už devět roků, začínal jsem tady s benjamínky a letos končil se staršími žáky. Udělal jsem si i potřebné licence, které mi ukázaly jakým směrem bych se chtěl posouvat. Tak opravdu musím přiznat, že nabídky přichází celkem pravidelně. A i přesto jsem stále zde ve Slatinicích, kde nakonec dostávám příležitost trénovat i mužskou kategorii. Věřím, že spousta hráčů, které jsem zažil ještě i na hřišti bude i nadále pokračovat a úspěšně se porveme o přízeň našich diváků a kritiků.

Jak hodnotíš poslední sezónu, kterou jsi měl možnost sledovat ještě jako všichni ostatní z tribuny? 
Nechci zbytečně nějakým způsobem, což se určitě nehodí kritizovat výsledky,ale bohužel někteří hráči necítili zapálení a odpovědnost, kterou bych si rád od nové sezony přál. Pokud byl tým téměř kompletní, tak dokázal slušně zúročit ofenzívu. V zápasech, kde se tým nesešel hrála nezkušenost s touto soutěží obrovskou roli, kterou určitě ale nechci nyní žádným hráčům vyčítat.

Zvolen jsi byl hlavním trenérem, spolupracovat budeš společně s Přemou Bilíkem, jak přesně vaše spolupráce bude probíhat? 
Post hlavního trenéra byl vlastně hodně dlouho otevřený, ale po vzájemné dohodě mezi mnou a Přemkem Bilíkem jsme se dohodli, tak jak již bylo zmíněno. Bude to moje první sezona u mužů a proto jsme se rozhodli, že zkušenosti, které Přemek má bude i nadále do týmu přenášet, starat se o potřeby hráčů, registrace, hostování a tzv. skauting pro náš klub. 

Máš v plánu dovézt nějaké posily nebo budeš spoléhat na odchovance? 
Tým mužů SK disponuje v současné době 22 hráči. Kteří budou opravdu aktivní to ještě přesně nevím ale příslib jsem defakto dostal od všech. Do týmu se znovu zařadí např. Jirka Pluháček a Radek Šnejdar, kteří se vrátili již na jaře z krátkého působení v Lutíně, Kryštof Pokorný, Petr Doležel a také Petr Wanke , který by měl přijít do nové sezony. Mezi odchovanci budu spoléhat na ty fotbalově nejstarší, Radka Prucka, Michala Dostála a také Michala Kryla. Mimo to věřím i v návrat našeho světoběžníka Davida Vychodila. Samozřejmě ostatní hráči budou dostávat také příležitosti a to hned ve 4 přípravných utkáních sehraných během přípravy.

Na co všechno bude zaměřená letní příprava před sezónou a jaký máš cíl a očekávání v nové sezóně, která se bude odehrávat v 1.B. třídě?
Letní příprava bude stejná jako každá jiná, vše bude opravdu záležet jen a jen na hráčích jak a kdo do přípravy nastoupí. V přípravných zápasech upřednostním defenzivní pojetí hry hlavně v prvních poločasech např. s rozestavením 4-2-3-1 následně 4-4-2. Cílem přípravných zápasů bude najít optimální sestavu s variantami nahrazení klíčových postů. Cíl je celkem jasný asi jako každému hráči i příznivci, stabilizace týmu, dobrý pocit z odmakaných zápasů a v neposlední řadě to nejdůležitější minimálně 34 bodů na konci sezony, abychom nemuseli řešit další propad a nastavit si slušný standard pro další roky.

SEZÓNA 2016/2017

10.6 2017
Mostkovice - Slatinice 7:2 (4:0)
Branky SKS: 60. a 80. Veselský Jiří
Střídání týmu SKS:
33. Garzina Roman - Látal Lukáš
56. Kurfürst Roman - Valsa Pavel

sestava: Ryšavý Martin 2 - Šnejdar Radek, Navrátil Václav, Škobrtal Marek, Ryšavý Martin 1 - Vymazal Jan, Kurfürst Roman, Pluháček Jiří, Valsa Ondřej - Veselský Jiří, Garzina Roman

na střídání připraveni: Látal Lukáš, Valsa Pavel

4.6. 2017
Slatinice - Náměšť na Hané 3:1 (1:0)
Branky SKS: 31. Valsa Ondřej, 65. Veselský Jiří, 90. Dostál Michal
ŽK: Valsa Ondřej
Střídání týmu SKS:
24. Kurfürst Roman - Garzina Roman
57. Šnejdar Radek - Navrátil Václav
86. Veselský Jiří - Látal Lukáš

sestava: Ryšavý Martin 2 - Ryšavý Martin 1, Kryl Michal, Škobrtal Marek, Šnejdar Radek - Valsa Ondřej, Kurfürst Roman, Pluháček Jiří, Vymazal Jan - Veselský Jiří, Dostál Michal

na střídání připraveni: Garzina Roman, Navrátil Václav, Látal Lukáš, Valsa Pavel

27.5. 2017
Lipník nad Bečvou - Slatinice 7:0 (4:0)
ŽK: 
Pluháček Jiří, Kryl Michal
ČK: 
Slezák Adam
Střídání týmu SKS:
46. Navrátil Václav - Látal Lukáš
73. Kurfürst Roman - Valsa Pavel 

sestava: Ryšavý Martin 2 - Šnejdar Radek, Slezák Adam, Škobrtal Marek, Navrátil Václav - Kryl Michal, Kurfürst Roman, Pluháček Jiří, Ryšavý Martin 1 - Veselský Jiří, Valsa Ondřej

na střídání přiraveni: Látal Lukáš, Valsa Pavel 

21.5. 2017
Slatinice - Brodek u Přerova 1:8 (0:4)
Branky SKS: 74. Dostál Michal
ŽK: Pluháček Jiří, Valsa Ondřej
ČK: Garzina Roman
Střídání týmu SKS:
55. Slezák Adam - Navrátil Václav
59. Vymazal Jan - Šnejdar Radek

sestava: Ryšavý Martin 2 - Garzina Roman, Slezák Adam, Škobrtal Marek, Ryšavý Martin 1 - Vymazal Jan, Pluháček Jiří, Kurfürst Roman, Valsa Ondřej - Dostál Michal, Veselský Jiří

na střidání připraveni: Navrátil Václav, Šnejdar Radek, Valsa Pavel

14.5. 2017
Lipová - Slatinice 4:2 (3:0)
Branky SKS: 51. Vymazal Jan, 67. Dostál Michal
ŽK: Slezák Adam, Kryl Michal, Dostál Michal, Doležel Petr 
Střídání týmu SKS:
54. Vymazal Jan - Garzina Roman 

sestava: Kubíček Jiří - Ryšavý Martin, Slezák Adam, Doležel Petr, Kryl Michal - Valsa Ondřej, Pluháček Jiří, Kurfürst Roman, Vymazal Jan - Veselský Jiří, Dostál Michal

na střídání připraveni: Navrátil Václav, Garzina Roman

10.5. 2017
Tatran Všechovice - Slatinice 4:2 (4:1) 
Branky SKS: 39. Dostál Michal, 54. Kurfürst Roman

ŽK: Slezák Adam, Navrátil Václav
Střídání týmu SKS:
35. Navrátil Václav - Doležel Petr 
55. Garzina Roman - Vymazal Jan 
63. Kurfürst Roman - Šnejdar Radek 
76. Slezák Adam - Látal Lukáš


sestava: Kubíček Jiří - Ryšavý Martin, Slezák Adam, Navrátil Václav, Garzina Roman - Kryl Michal, Pluháček Jiří, Kurfürst Roman, Valsa Ondřej - Veselský Jiří, Dostál Michal

na střídání připraveni: Doležel Petr, Vymazal Jan, Látal Lukáš, Šnejdar Radek

7.5. 2017
Slatinice - Čechovice 1:3 (0:2)
Branka SKS: 50. Kryl Michal
ŽK: Vymazal Jan
Střídání týmu SKS:
46. Šnejdar Radek - Navrátil Václav 
67. Kryl Michal - Kurfürst Roman 
83. Garzina Roman - Doležel Petr


sestava: Kubíček Jiří - Garzina Roman, Slezák Adam, Prucek Radomír, Šnejdar Radek - Ryšavý Martin, Valsa Ondřej, Pluháček Jiří, Vymazal Jan - Kryl Michal, Veselský Jiří

na střídání připraveni: Kurfürst Roman, Navrátil Václav, Valsa Pavel, Doležel Petr

23.4. 2017
Naše hlavní mužstvo získalo první jarní bod, když po 90. minutách hry byl výsledek zápasu 2:2. Penalty zvládl lépe hostující tým.

Slatinice - Bělotín 2:3 po penaltách (1:1) 
Branky SKS: 18. Dostál Michal, 81. Veselský Jiří
Střídání týmu SKS: 
46. Látal Lukáš - Prucek Radomír 
79. Kurfürst Roman - Kryl Michal


sestava: Kubíček Jiří - Látal Lukáš, Slezák Adam, Škobrtal Marek, Šnejdar Radek - Ryšavý Martin, Pluháček Jiří, Kurfürst Roman, Garzina Roman - Veselský Jiří, Dostál Michal


na střídání připraveni: Navrátil Václav, Kryl Michal, Valsa Pavel, Prucek Radomír

16.4. 2017
Opatovice - Slatinice 4:0 (2:0)
ŽK: Pluháček Jiří, Garzina Roman
Střídání týmu SKS:
41. Doležel Petr - Navrátil Václav
43. Vymazal Jan - Garzina Roman

sestava: Kubíček jiří - Ryšavý Martin, Doležel Petr, Škobrtal Marek, Šnejdar Radek - Valsa Ondřej, Kurfürst Roman, Pluháček Jiří, Vymazal Jan - Kryl Michal, Veselský Jiří

na střídání připraveni: Navrátil Václav, Garzina Roman, Slezák Adam

9.4. 2017

Slatinice - Sokol Konice 1:4 (0:2)
Branky SKS: 
55. Valsa Ondřej 
ŽK: 
Doležel Petr, Vymazal Jan, Valsa Ondřej, Kurfürst Roman, Dostál Michal
Střídání týmu SKS:
64. Vymazal Jan - Garzina Roman

sestava: Kubíček Jiří - Ryšavý Martin, Doležel Petr, Škobrtal Marek, Šnejdar Radek - Kryl Michal, Kurfürst Roman, Pluháček Jiří, Vymazal Jan - Dostál Michal, Valsa Ondřej

na střídání připraveni: Garzina Roman, Látal Lukáš, Valsa Pavel

2.4. 2017
Druhý zápas po sobě a znovu pět obdržených branek.


Slatinice - FK Slavonín 1:5 (0:2)
Střelci SKS: 87. Veselský Jiří (p)
ŽK: Doležel Petr, Valsa Ondřej
Střídání týmu SKS:
45. Slezák Adam - Dostál Michal
61. Kurfürst Roman - Garzina Roman
78. Šnejdar Radek - Látal Lukáš


sestava: Kubíček Jiří - Ryšavý Martin ml., Slezák Adam, Doležel Petr, Šnejdar Radek - Valsa Ondřej, Škobrtal Marek, Kurfürst Roman, Vymazal Jan - Veselský Jiří, Kryl Michal

na střídání připraveni: Garzina Roman, Látal Lukáš, Dostál Michal

25.3. 2017
Naše hlavní mužstvo odehrálo svoje první soutěžní jarní utkání.

Sokol Plumlov - Slatinice 5:3 (2:1)
Branky SKS: 35. Pluháček Jiří (p), 48. Látal Lukáš, 58. Valsa Ondřej
ŽK: Pluháček Jiří, Slezák Adam
ČK: Pluháček Jiří
Střídání týmu SKS: 
45. Kryl Michal - Látal Lukáš, 
57. Vymazal Jan - Dostál Michal, 
65. Škobrtal Marek - Garzina Roman, 
77. Navrátil Václav - Šnejdar Radek, 
84. Ryšavý Martin - Pokorný Kryštof.


sestava: Kubíček Jiří - Ryšavý Martin ml., Doležel Petr, Slezák Adam, Šnejdar Radek - Kryl Michal, Pluháček Jiří, Škobrtal Marek, Vymazal Jan - Kurfürst Roman, Valsa Ondřej

na střídání připraveni: Navrátil Václav, Garzina Roman, Pokorný Kryštof, Dostál Michal, Látal Lukáš

Pavel Valsa (trenér SK Slatinice)-  "V prvním mistrovském utkání, které jsme odehráli s Plumlovem na jejich hřišti, se nám bohužel bodovat nepovedlo. Začátek zápasu byl rozpačitý a v 18. minutě jsme prohrávali 0:2. Do poločasu se nám ještě podařilo vstřelit gól z penalty. Ve druhém poločasu jsme si svým výkonem vypracovali převahu a v 58.minutě byl stav 3:3. Bohužel v 68. minutě nám rozhodčí vyloučil po druhé žluté kartě J. Pluháčka a dohrávali jsme v deseti. Hráči si za výkon zejména ve druhém poločasu určitě zaslouží pochvalu..."